4 Mayıs 2013 Cumartesi

Buzlu su zayıflatır mı


Bütün diyet formüllerinde ve ürünlerinde sizlere mutlaka su içmenizi öneriyorlar. Uzmanlar özellikle ne diyor?

“Günde en az 2 litre su için!”. Vücut sağlığımız için su içmeliyiz ancak amacımız kilo


 vermek ise sadece su yeterli değil; buzlu su içmelisiniz!
Kilo vermek isteyenler gün boyunca mutlaka buzlu su, buzlu çay veya buzlu meyve suları tüketmeli. Bunun sebebi vücudunuz buzlu içeceği ısıtıp vücut derecesine çıkarabilmek için ekstradan kilo kalori yakıp enerji sağlamak zorunda kalacaktır.
“Kilo vermek için neden buzlu su içmeliyim?”

Buzlu su içmek; vücut sisteminizi, vücut ısınızın düşmesini engellemek için metabolizmanızı hızlandırmaya zorlar.
Örneğin, 340 ml’lik bir bardakla günde 8 bardak buzlu su içiyorsanız fazladan 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Bu da kilo vermenizi hızlandırır.

500 ml. buzlu su, kaç kalori yaktırır?

- Diyelim ki buzlu suyun sıcaklığı 0 dereceye yakın,
- Vücut sıcaklığınız 37 dereceye yakın,
- 1 gram suyu 1 derece ısıtmak için harcanan enerji miktarı 1 kaloridir (kilokalori değildir, 1 kilokalori 1000 kaloridir),
- 500 ml. suyun 473,18 gram olduğunu biliyoruz

Bu şu anlama geliyor; 500 ml buzlu suyu 37 derece sıcaklığa çıkarabilmek için vücudunuz 17,5 kilo kalori yakmak zorunda kalacaktır.


Günlük ihtiyacınız olan 2000 kilo kalorilik bir diyetiniz olduğunu düşünürseniz, 17,5 kilo kalori pek fazla görünmüyor. Diyelim ki sağlık beslenme gereği, günde 8 adet 125 ml’lik bardakta buzlu su içtiniz. Vücudunuzun sadece buzlu suyu ısıtmak için gün boyunca 70 kilo kalori yaktı, bu hiçbir şey yapmadan ekstra zayıflama çalışması demek. Dengeli bir diyet ve zayıflama hareketleri ile desteklendiğinde çok rahat kilo verme hedefinize ulaşabilirsiniz.

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız, buzlu suyu limonla tatlandırmayı deneyin.

Bu arada, fazla su içmek vücudu şişirir, daha kilolu gösterir gibi yanlış bilgileri aklınızdan silip atın. Su içmek; karaciğer ve böbreklerin temizlenmesine, toksinlerin atılmasına yardımcı olan en önemli içecektir.

Vücut şişkinliği az su içmekten kaynaklanır.

Sadece buzlu su ile kalmıyor tabii, sıcak yaz günlerinde mutlaka bir iki bardak buzlu yeşil çay tüketmek isteyebilirsiniz. Bağışıklık sistemimizi koruyabilecek en etkili destek antioksidanlardır. Bu nedenle güneş yükseldikçe antioksidanların sağlığımız için önemi artar. Yeşil çay içindeki flavonoidler (antioksidan) sayesinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatırken, buzlu tükettiğiniz için ekstra kalori de yakma fırsatı bulursunuz.

2 yorum:

 1. Ben de sizler gibi o site bu site dolaşıp diyet listelerine bakardım. Ama 3 ay önce Online Kilo Sistemi ile tanıştım.
  Online Kilo Kontrol Sistemi harika çalışıyor.
  3 ayda 22 kilo verdim. Devam ettikçe kendimi yenilenmiş hissediyorum. Sizlere de
  tavsiyem bu ürünü hemen buradan kullanmaya bAşLayınız...

  YanıtlaSil
 2. Eğer kişisel iş için kredi ihtiyacınız var mı? evet hemen kredi transferi için bu e-postayı ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th ) irtibat kurulabilir.

  YanıtlaSil

 
fx15 rephair formoline epila tüy dökücü indir diyet zayıflama